Fort Bend Kennel Club, Inc. Rosenberg, TX 2015-01-17
Posted by: Sue Vroom
Total Entry: 858
Best In Show
- Judge: Mr. Robert Stein
- Breed: Brittany
- Name: GCH Rainbow Splash's Ruggedly Handsome
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Robert Stein
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
- Name: GCH Derby's Toast With Gusto
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Lisa Graser
- Entry: ---
- Class: Master
- Name: Hailey Gillotti
- Breed: English Springer Spaniel
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Mrs. Anne Savory Bolus
- Entry: 150
- Breed: Brittany
- Name: GCH Rainbow Splash's Ruggedly Handsome
- Breed: Chesapeake Bay Retriever
- Name: Monarch's Zero Cool
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCH Ehrenvogel Achy Breaky Heart
- Breed: Weimaraner
- Name: GCH Harline Win'Weim Encore Bravo Love Y'All
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Helen W Stein
- Entry: 127
- Breed: Pharaoh Hound
- Name: GCH Farao Anubis Inferno RN SC
- Breed: Basset Hound
- Name: GCHP By-U-Cal's Monkey On The Bayou
- Breed: Saluki
- Name: CH Appalachia's Allamyrra Hajji
- Breed: Smooth Dachshund
- Name: CH Bessdach Jaguar Jubilee
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. David Bolus
- Entry: 135
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
- Name: GCH Derby's Toast With Gusto
- Breed: Boxer
- Name: CH Cherkei's Dick Tracey
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCH Dezperado's Hallelujah
- Breed: Bullmastiff
- Name: Stonegaurd's Mugsy Malone
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mrs. Charlotte P. Patterson
- Entry: 54
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCH Kelwyn's GM Freestyle Flyer
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCH Tullybloom's Classified Credentials
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: Centary Oona Queen of The Faeries
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: CH Fyrewyre Flashdance
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Anne Savory Bolus
- Entry: 120
- Breed: Yorkshire Terrier
- Name: GCH Rosemark's Saint Or Sinner
- Breed: Havanese
- Name: GCH Yaya Dancing Through Life
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCH Kingly's Clint Black of Bekenhall
- Breed: Toy Poodle
- Name: Custom's Honky Tonk Man
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Robert Stein
- Entry: 97
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCH Saks Winning Card
- Breed: Bulldog
- Name: GCH Dowats The Gladiator
- Breed: Lhasa Apso
- Name: GCH Sundancer Foxy Lady
- Breed: Standard Poodle
- Name: CH The Siren Of The Sea ByReQuest
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. David Bolus
- Entry: 133
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCH Coventry Just A Little Crush
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: Serendipity Kismet Knave of Hearts
- Breed: Australian Cattle Dog
- Name: GCH Stock Options What Goes Around Comes Around
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCH Heidelbergs Austin V Melissa
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mr. David Bolus
- Entry: ---
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: Southern Star Dot Com
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.