Palm Beach County Dog Fanciers Association West Palm Beach, FL 2021-03-13
Posted by: Lynn Meyer
Total Entry: 970
Best In Show
- Judge: Mrs. Vicki L. Abbott
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHP Chaselands Matthew Moss
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Vicki L. Abbott
- Breed: Havanese
- Name: GCHG Zona Rosa's In A New York Minute
Junior Showmanship
- Judge: Jay Roden
- Entry: 16
- Class: Open Senior
- Name: Zoe Morgan Keffer
- Breed: Rottweiler
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Johnny R. Shoemaker
- Entry: ---
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: CH Seneca's I've Been To The Mountaintop
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Jay Roden
- Entry: 16
- Class: Open Senior
- Name: Karli Pixley
- Breed: Golden Retriever
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Johnny R. Shoemaker
- Entry: ---
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCH Tallie Farm's Mysteries And Meyhem
Sporting Group
- Judge: Mrs. Elaine J. Lessig
- Entry: 173
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: GCHS Ironwood Be Quick Or Be Dead RN JH CA DS DJ CGC
- Breed: Weimaraner
- Name: CH Crosswinds Acadia Resting Beach Face
- Breed: Vizsla
- Name: GCHP Firelight Citius Altius Fortius At TruBlu
- Breed: Nederlandse Kooikerhondje
- Name: GCH Kessler
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Roberto Velez-Pico
- Entry: 129
- Breed: Basenji
- Name: GCH Malabo Itapuca
- Breed: Whippet
- Name: CH Karasar's Phenomenal
- Breed: Ibizan Hound
- Name: Abbaio Softly Softly SC
- Breed: Smooth Dachshund
- Name: Sunrise-XO 1 A.M. Ivy Queen
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs .Patricia V. Trotter
- Entry: 175
- Breed: Great Pyrenees
- Name: GCHB Pyrless Pyramor Twice Upon A Time
- Breed: Great Dane
- Name: GCHB Fendanesylcrest Take Note At Diriso
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB Hierarch's Meant To Be V Notori
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: GCHP Russian Bears Gotta Kiss Myself Im So Pretty
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mrs. Charlotte P. Patterson
- Entry: 103
- Breed: Australian Terrier
- Name: GCHS Blue Moon Pop-A-Razzi
- Breed: Irish Terrier
- Name: GCH Ceallach Cherry Bomb Fre
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCH Tita's Lazarus
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCHG Hi-Kel Terrydale Nanhall Mizzconceived
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs Patricia Trotter
- Entry: 175
- Breed: Havanese
- Name: GCHG Zona Rosa's In A New York Minute
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHG Marlex Classy Finale
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHB Hooray Henry V. Tani Kazari
- Breed: English Toy Spaniel (Blenheim & Prince)
- Name: GCHB Tudorhurst Porthos of Sanchi
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Dr. Valeria Rickard
- Entry: 136
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHP Chaselands Mathew Moss
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHG Finishline's Pleasure No Pressure Diamond C
- Breed: Xoloitzcuintli
- Name: CH Sonadora Del Rey
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCH Milestone Celebration Time
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Roberto Velez-Pico
- Entry: 94
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCHB Ha 'Penny Hot Stuff Lady Grace
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHG Tanasi's Red Rover Red Rover
- Breed: Australian Shepherd
- Name: CH Limelite's Banking It
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHB Riverside London Night BCAT
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mrs. Elaine J. Lessig
- Entry: 6
- Breed: Russian Toy
- Name: Gingerbred Olympic Gold CM3 BN RE CGC TKN
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.