Berrien Kennel Club Marshall, MI 2024-07-14
Posted by: Kimberly Rudzik
Total Entry: 734
Best In Show
- Judge: Jon Cole
- Breed: ---
- Name: ---
Reserve Best In Show
- Judge: Jon Cole
- Breed: ---
- Name: ---
Junior Showmanship
- Judge: Mr. George Robert Rohde
- Entry: 21
- Class: Master
- Name: Abigail Engler
- Breed: Brittany
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Dr Eric Liebes
- Entry: 365
- Breed: ---
- Name: ---
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mr. George Robert Rohde
- Entry: 21
- Class: Open Senior
- Name: Baylee Carlton
- Breed: Australian Shepherd
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Dr Eric Liebes
- Entry: 365
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Dr Eric Liebes
- Entry: 122
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHG Telltale Bohemian Rhapsody
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHB Skyline's Bad & Boujee DJ SEN SIN CGC TKN
- Breed: Spinone Italiano
- Name: GCHG Kalas Fly Me To The Moon JH CGC TKN
- Breed: English Setter
- Name: CH Kaska Meant to be CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Karen Dumke
- Entry: 111
- Breed: Scottish Deerhound
- Name: GCH Lehigh-Darkwynd Kyla
- Breed: Bloodhound
- Name: CH Flessner's Big Chucking Deal TD CA DCAT MT DN CGC TKI ATT
- Breed: Saluki
- Name: GCHS Aeolus Livin' The High Life SC
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCH Kadell's Etched In Time I Am I Am W
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Charles L. Olvis
- Entry: 103
- Breed: Boxer
- Name: GCHB Bar K's Love As It Was
- Breed: Rottweiler
- Name: GCHB Cammcastle's X-traordinary Gentleman Sanguino TKA
- Breed: Newfoundland
- Name: GCHS Wood Newfs Journey To Friends
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: Blackstone Light My Fire V Magic
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Elizabeth Muthard
- Entry: 45
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs Joan Luna Liebes
- Entry: 149
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Charles L. Olvis
- Entry: 80
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHB Top Speed Neal
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHG Lakeridge Secret Persuasion
- Breed: Keeshond
- Name: GCHS Winddrift's Dirty Hairy
- Breed: French Bulldog
- Name: GCH Imperiale's Zac Efron Of Ironwood
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Charles L.Olvis
- Entry: 119
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCHB Quiche's Shadow Hunter CGC
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: GCHS Kell Guess Who CGC
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: CH Coventry Addicted To Love
- Breed: Norwegian Buhund
- Name: GCH Windsong When You Wissh Upon A Star
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.