San Joaquin Kennel Club Lodi, CA 2024-06-02
Posted by: Camille Bakker
Total Entry: 645
Best In Show
- Judge: Mr. Walter J. Sommerfelt
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCHS Ivyline Michelangelo
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Walter J. Sommerfelt
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH Northbay Xsell Tryin to B'Serious
Junior Showmanship
- Judge: Eugene Blake
- Entry: ---
- Class: Master
- Name: Brielle Villarreal
- Breed: Bulldog
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Neena L . Van Camp
- Entry: ---
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHB NMK's Enduring Echo JH FDC BCAT TKI FITG
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Eugene Blake
- Entry: ---
- Class: Master
- Name: Tarrin Koons
- Breed: English Cocker Spaniel
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Neena L . Van Camp
- Entry: ---
- Breed: Smooth Collie
- Name: GCHS Heiress Natural Selection FITB
Sporting Group
- Judge: Mr. Eugene Blake
- Entry: ---
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHB TRF Coldwater's Ain't My First Rodeo
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG Birnam Wood's Country State Of Mind
- Breed: Wirehaired Pointing Griffon
- Name: GCH Thrill Of The Hunt Taylor Burton
- Breed: Irish Setter
- Name: GCH Conamara Star of My Heart
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Neena L . Van Camp
- Entry: ---
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHS Pupekearidge Night Marcher GCGA CGCU TKI
- Breed: Norwegian Elkhound
- Name: CH Vin-Melca's Nimrod
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCHB Sunlit Elan The Monarch At Sunset
- Breed: Bloodhound
- Name: GCHS Flessner's Element Of Fun FDC TKN ATT
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs. Donna Beckman
- Entry: ---
- Breed: Rottweiler
- Name: GCHS Marlo's BR Don Juan Demarco
- Breed: Great Pyrenees
- Name: GCHP Rivergroves Wonder Dog at Pyrcreek CGC TKN
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: CH Foxfire's Super Hot Divine Dancer
- Breed: Boerboel
- Name: CH Bostu Zakish
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Alice M Watkins
- Entry: ---
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCHS Elvador Starlight Goblet of Fire
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCHS Goldrush's Don't Worry Baby
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: CH Agustas N Bandsman the Full Monte
- Breed: Airedale Terrier
- Name: GCH Plum Perfect's Expolsion For Brisline
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Eugene Blake
- Entry: ---
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCHS Ivyline Michelangelo
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCH Kick Em Kenny V. Tani Kazari
- Breed: Pug
- Name: GCH Waski's Monkey Bread CGC
- Breed: Pomeranian
- Name: Sun Poms Good Luck
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: David A. Alexander
- Entry: ---
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHG Hallmarks Heartbreaker Dream Maker BCAT
- Breed: Bichon Frise
- Name: Aloha Saske
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHB Rock'NRolla Black Obsidian
- Breed: Shiba Inu
- Name: GCHS Jogo's Justified FDC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: David A. Alexander
- Entry: ---
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH Northbay Xsell Tryin to B'Serious
- Breed: Border Collie
- Name: GCHG Shorewind-Holther's Pinball Wizard CGC TKN ATT
- Breed: Entlebucher Mountain Dog
- Name: GCHB Snickers Saga Of Brunswick TKI RN
- Breed: Pyrenean Shepherd
- Name: La Brise La Fete Commence at Lefae
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.