Fort Worth Kennel Club Fort Worth, TX 2017-03-25
Posted by: Gina Wieser
Total Entry: 2053
Best In Show
- Judge: Dr. Steve Keating
- Breed: Sussex Spaniel
- Name: GCH Kamand's Full Of Beans @ Erinhill
Reserve Best In Show
- Judge: Dr. Steve Keating
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCH Brekkukots Allies with Underdog CGC
Junior Showmanship
- Judge: Douglas Johnson
- Entry: 29
- Class: Open Senior
- Name: Bergen Pryor
- Breed: Pug
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Harold Tatro III
- Entry: 533
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: GCHS Blueprint's Bricks N Ivy
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Douglas Johnson
- Entry: 29
- Class: Master
- Name: Corinne Kolzow
- Breed: English Springer Spaniel
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Harold Tatro III
- Entry: 533
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHS Tamarack Oughta Be The Mayor
Sporting Group
- Judge: Douglas Johnson
- Entry: 392
- Breed: Sussex Spaniel
- Name: GCH Kamand's Full Of Beans @ Erinhill
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHS Rozebottel's Mack At GrandCru
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Rush Hill's Drama'Geddon JH RATN
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHG Shanabrio N Otein's Par One
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Russell McFadden
- Entry: 346
- Breed: Whippet
- Name: GCH Sporting Fields Dashing Mau! Man
- Breed: Pharaoh Hound
- Name: GCH Bazinga A Storm of Swords
- Breed: Borzoi
- Name: GCH Konza-Plum Creek At Bugatti At Elance
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: Juba Lee's Phatom Fighter
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Dr. Alvin Krause
- Entry: 357
- Breed: Great Pyrenees
- Name: GCHS Rivergrove's Cloudy Bay
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: CH Corazon Wild Wind Pedal To The Medal
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHG Antara's Homey Don't Play Dat
- Breed: Boxer
- Name: CH Archangel's Ring Keeper Of Vincenza
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Betty-Anne Stenmark
- Entry: 162
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCH True Blue Pink's Hart
- Breed: Standard Manchester Terrier
- Name: GCHG Medley's Just Reward
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCHG Den-Mar's Wild Card
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCH Kelwyns Warrior Princess CA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Dr. Gary Sparschu
- Entry: 237
- Breed: Papillon
- Name: GCH Involo Wanna Be Startin' Somethin'
- Breed: Italian Greyhound
- Name: GCHG Bellagio Razzo All Eyez on Me
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCH Miletree Perseus At Shirmont
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCH Marlex Adare Once In A Blue Moon
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Sue Goldberg
- Entry: 183
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCH Brekkukots Allies with Underdog CGC
- Breed: Standard Poodle
- Name: CH Huffish Born This Way
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCH Shilo Die With Your Boots On
- Breed: Bulldog
- Name: GCHG Lil' Boy's Talkin Smack
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Gloria Kerr
- Entry: 259
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHS Springmill A Blast From The Past
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: Vaquera's Kiss Me Kate
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: Inquest Jubilee She Rocks V Kaeginarn
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCHB Blu Chip's Serendipity
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Russell McFadden
- Entry: 3
- Breed: Azawakh
- Name: Allal Wa N'Sahel's Bagan
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.