101118_wwg_Pancho101118_wwg_nexpa101218_wwg_Prince101118_wwg_shakespeare101118_wwg_Katniss101118_wwg_blade101118_wwg_casino101118_wwg_Groovy100418_wwg_NASH092718_wwg_junior100418_wwg_Raul100418_wwg_Maverick

Mount Ogden Kennel Club Logan, UT 2014-05-18

Posted by: -

Total Entry: 509

Best In Show

  • Judge: Ms. Carol Graham
    • Breed: Akita
    • Name: GCH Mojo's Continuationof a Myth

Reserve Best In Show

  • Judge: Ms. Carol Graham
    • Breed: Brussels Griffon
    • Name: GCH Hilltop's GQ Cover Boy

Junior Showmanship

  • Judge: Ms. Carol Graham
  • Entry: ---
    • Class: ---
    • Name: ---
    • Breed: ---

Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

Not offered.

Reserve Junior Showmanship

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Class: ---
    • Name: ---
    • Breed: ---

Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Breed: ---
    • Name: ---

Sporting Group

  • Judge: Mr. Norman L. Patton
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: English Springer Spaniel
    • Name: GCH Hil-N-Don & Canyonwood Seemore Of Me

      2nd Place

    • Breed: Field Spaniel
    • Name: GCH Kilara's Grand Idea RA

      3rd Place

    • Breed: Irish Setter
    • Name: GCH Abbeylane Tramore Above the Limit

      4th Place

    • Breed: Labrador Retriever
    • Name: GCH Trend Makers Make You Wish

Hound Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Working Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Terrier Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Toy Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Non-Sporting Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Herding Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Best in Miscellaneous Class

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Breed: ---
    • Name: ---


Unofficial results and subject to change

The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.